1051 Budapest, Zrínyi utca 3.

Tel.: (1) 8869-300, Fax: (1) 8869-460

1372 Postafiók 450.

ENGLISH

Hamarosan kiderül, ki lesz Magyarország legkedveltebb konyhás nénije vagy bácsija!

Több mint száz osztály nevezte be legkedvesebb konyhás nénijét/bácsiját abba a játékba, melyet az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet indított az iskolák körében. A pályázat célja az volt, hogy felhívjuk a figyelmet azoknak a munkájára is, akik a közétkeztetés fontos láncszemeként nap mint nap hatással vannak a gyerekek egészségére. A gondos tálalás, a kedves kiszolgálás is fontos szerepet játszik abban, hogy a gyerekek elfogadják a közétkeztetés keretében kínált ételeket.

A tanulók 62 konyhás nénivel, és 7 bácsival készítettek szelfit, melyeket az OGYÉI megosztott az „Élj könnyebben!” Facebook közösségi oldalán. A nyertes az lesz, aki a legtöbb like-ot kapja!

Az OGYÉI arra kéri a gyerekeket, szülőket, pedagógusokat, szavazzanak, döntsenek együtt arról, hogy ki legyen 2018-ban Magyarország legkedveltebb konyhás nénije vagy bácsija!

Május 20-ig lehet szavazni az OGYÉI „Élj könnyebben” Facebook közösségi oldalán, az alábbi lista segíti a könnyű eligazodást! Az iskolák nevére kattintva az adott osztály által készített fotót lehet megtekinteni, a kép alatti „tetszik” gombra nyomva szavazhatnak az érdeklődők. A játékban résztvevő 10 szerencsés osztály kiránduláson vehet részt. Az osztályok egy részét a tejfeldolgozás rejtelmeibe avatjuk be, a gyerekek másik csoportja a malomtól a kemencéig kíséri majd figyelemmel a búza, rozs útját.

Iskola neve

Osztály

Konyhás néni / bácsi neve

Besnyői Arany János Általános Iskola

3.a osztály

Fenyves Tiborné
(Marcsi néni)

Homokszentgyörgyi I. István Általános Iskola Kálmáncsai telephelye

1-4. (összevont) osztály

Ábrahám Éva

Illyés Gyula Általános Iskola és Ami

3.

Süle Tiborné Morvai Ágnes

Érdligeti Általános Iskola (felső tagozata)

6.a osztály

Román Józsefné
(Irma néni)

Mezőkövesdi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

2-3. (összevont) osztály

Derdáné Virág Julianna

Szekszárdi Baka István Általános Iskola

1.a osztály

Daradics Ferenc

Kurityáni Kossuth Lajos Általános Iskola Rudolftelepi Telephelye

2-4. (összevont) osztály

Nagy Tiborné

Implom József Általános Iskola 5. sz. Általános Iskola és Sportiskola Tagintézménye

5.a osztály

Szabó Gáborné
(Rózsika néni)

Vénkerti Általános Iskola és AMI

4.b osztály

Vitéz Ferenc

Szent Imre Katolikus Általános Iskola

4. osztály

Kaliczné Szabó Viktória

Somogyjádi Illyés Gyula Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

2. osztály

Szabó Sándorné
(Cila néni)

Eötvös József és Liszt Ferenc Általános Iskola, Eötvös József Általános Iskola

2.b osztály

Katona Hajnalka

Siófoki Széchenyi István Általános Iskola

4.a osztály

Varga Csabáné

Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola

2. z osztály

Veres Tiborné
(Ági néni)

Budapesti Kolping Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és Sportgimnázium

diákönkormányzat

Vasas Erzsébet

Árpád-házi Szent Margit Óvoda, Általános iskola, Gimnázium és Kollégium

6.a osztály

Szöllősi Imréné
(Marika néni)

Sárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskola

7.a osztály

Kaczné Merle Kleopátra

Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

intézmény kollégiumának lakói

Király Sándorné
(Beus néni)

Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziuma

10.b osztály

Nagy Lászlóné

Csokonai Vitéz Mihály Református Gimnázium Általános Iskola és Kollégium

4. osztály

Kószné Móricz Judit
(Juci néni)

Sárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskola

6.a osztály

Miskolczi István

Dabasi Táncsics Mihály Gimnázium

7.a osztály

Bánkiné Nyúl Márta

Dabasi Táncsics Mihály Gimnázium

6.a osztály

Kleineisel Antalné
(Ági néni)

Sárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskola

7. b osztály

Borostyánné Nagy Anikó

Pilisjászfalui Dózsa György Általános Iskola

2. osztály

Léb Gergelyné

Pilisjászfalui Dózsa György Általános Iskola

6. osztály

Léb Gergelyné

Debreceni Bocskai István Általános Iskola

4. c osztály

Aranyiné Szabó Edit

Debreceni Bocskai István Általános Iskola

3. c osztály

Bodnár Ildikó Eszter

Nyáregyházi Nyáry Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

4.b osztály

Revákné Serfőző Mónika

Aquincum Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

2.c osztály

Sarináné Kovács Zsuzsanna

Kölcsey FerencReformátus Gyakorló Általános Iskola

6.z osztály

Bodnár Jánosné
(Katika néni)

Hunyadi Mátyás Általános Iskola

5.a osztály

Boza Katalin

Implom József Általános Iskola

2.c osztály

Nyerucza Erzsébet

Vénkerti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

4.b osztály

Vitéz Ferenc

Lajosmizsei Fekete István Sportiskolai Általános Iskola

5.b osztály

Kisjuhász József

KRK Szilády Áron Gimnázium és Kollégium

11.b osztály

Sárközi Józsefné

Nagy Imre Általános Iskola és AMI

4.b osztály

Fehérné Boros Erika

Nyáregyházi Nyáry Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

2. osztály

Revákné Serfőző Mónika

II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

5.a osztály

Kmetz Józsefné

ZalaegerszegiÖvegesJózsefÁltalánosIskola

2.a osztály

KaráthGyuláné

Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Vécsey Károly Tagintézménye

1.a osztály

Tóth Jánosné
(Erzsike néni)

Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Vécsey Károly Tagintézménye

2.a osztály

Tóth Jánosné
(Erzsike néni)

Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Vécsey Károly Tagintézménye

3.a osztály

Tóth Jánosné
(Erzsike néni)

Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Vécsey Károly Tagintézménye

4.a osztály

Tóth Jánosné
(Erzsike néni)

Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Vécsey Károly Tagintézménye

5.a osztály

Tóth Jánosné
(Erzsike néni)

Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Vécsey Károly Tagintézménye

5.b osztály

Tóth Jánosné
(Erzsike néni)

Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Vécsey Károly Tagintézménye

7.b osztály

Tóth Jánosné
(Erzsike néni)

Vitéz János Katolikus Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola

1.b osztály

Solymári Mónika

Csillaghegyi Általános Iskola

3.a osztály

Nagy Ferencné
(Gabi néni)

Csillaghegyi Általános Iskola

5.a osztály

Nagy Ferencné
(Gabi néni)

Csillaghegyi Általános Iskola

8.b osztály

Nagy Ferencné
(Gabi néni)

Csillaghegyi Általános Iskola

6.b osztály

Nagy Ferencné
(Gabi néni)

Mátyás Király Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

6. osztály

Duruczné Kovács Andrea

Mátyás Király Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

5. osztály

Répásné Tóth Ildikó

Mátyás Király Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

7. osztály

Répásné Tóth Ildikó

Mátyás Király Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

8.osztály

Répásné Tóth Ildikó

Csurgói Eötvös József Általános Iskola Arany János Általános Iskolája

6. osztály

Radák Zoltánné

Csurgói Eötvös József Általános Iskola Arany János Általános Iskolája

5. osztály

Radák Zoltánné

Csurgói Eötvös József Általános Iskola Arany János Általános Iskolája

4. osztály

Radák Zoltánné

Csurgói Eötvös József Általános Iskola Arany János Általános Iskolája

3. osztály

Radák Zoltánné

Csurgói Eötvös József Általános Iskola Arany János Általános Iskolája

2. osztály

Radák Zoltánné

Csurgói Eötvös József Általános Iskola Arany János Általános Iskolája

1. osztály

Radák Zoltánné

Biatorbágyi Általános Iskola

2.n. osztály

Aranyosi Norbertné

Gloriett Sportiskolai Általános Iskola

2.b osztály

Pandula Lászlóné

Pilisborosjenői Német Nemzetiségi Általános iskola és AMI

7.osztály

Zeke Imréné

Pilisborosjenői Német Nemzetiségi Általános iskola és AMI

6.b osztály

Zeke Imréné

Pilisborosjenői Német Nemzetiségi Általános iskola és AMI

6.a osztály

Zeke Imréné

Pilisborosjenői Német Nemzetiségi Általános iskola és AMI

5.b osztály

Zeke Imréné

Pilisborosjenői Német Nemzetiségi Általános iskola és AMI

5.a osztály

Zeke Imréné

Pilisborosjenői Német Nemzetiségi Általános iskola és AMI

1.b osztály

Zeke Imréné

Pilisborosjenői Német Nemzetiségi Általános iskola és AMI

2.b osztály

Zeke Imréné

Pilisborosjenői Német Nemzetiségi Általános iskola és AMI

2.b osztály

Zeke Imréné

Svetits Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

8.b osztály

Barkó Ferenc

XVIII. Kerületi SOFI-EGYMI

4.b osztály

Tóth László

Nőtincs Általános Iskola, 2610 Nőtincs, Barátság u. 2.

2. osztály

Szalainé Hugyecz Beáta

Szekszárdi Dienes Valéria Általános Iskola

6.c osztály

Fikó Béláné
(Évi néni)

Árpád-házi Szent Margit Óvoda, Általános Iskola

4.c osztály

Bencsik Mária
(Marcsi néni)

Kaposvári Kodály Zoltán Központi Általános Iskola Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagiskola

3.b osztály

Varga Zoltán

Répcelaki Móra Ferenc Általános Iskola és AMI

5.b osztály

Soósné Ágh Veronika

XVIII. Kerületi SOFI-EGYMI

1- 2. (összevont) osztály

Tóth László

Pestszentimrei Ady Endre Általános Iskola

2.a osztály

Molnár Márta

Zalaegerszegi Öveges József Általános Iskola

5.b. osztály

Karáth Gyuláné
(Jutka néni)

Implom József Általános Iskola 5. sz. Általános és Sportiskola Tagintézménye

4.a osztály

Nagyné Hőgye Nárcisz

Zirci Reguly Antal Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola Villax Ferdinánd Tagiskolája

1-2. (összevont) osztály

Nick Mártonné Óvári Melinda

Svetits Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

5.c osztály

Antal Katalin

Nemzetőr Általános Iskola

8.b osztály

Földesné Regdánszki Mariann

Forrói Gárdonyi Géza Általános Iskola

5.aosztály

Kovács Erika

Diósdi Eötvös József Német Nemzetiségi Általános iskola és AMI

5.b osztály

Hamar Borbála

Biatorbágyi Általános Iskola

1.c osztály

Rigóné Szilva Katalin

Megyaszói Mészáros Lőrinc Körzeti Általános Iskola Tgiskolája

1-4. (összevont) osztály

Hevérné Bodnár Judit

Budapest XIV. Kerületi Szent István Gimnázium

12.d osztály

Lamos Veronika

Nyáregyházi Nyáry Pál Általános Iskola

4.a osztály

Marosváriné Gondi Valéria

Csillaghegyi Általános Iskola

1.b osztály

Nagy Ferencné
(Gabi néni)

Csillaghegyi Általános Iskola

2.a osztály

Nagy Ferencné
(Gabi néni)

Csillaghegyi Általános Iskola

2.b osztály

Nagy Ferencné
(Gabi néni)

Csillaghegyi Általános Iskola

3.b osztály

Nagy Ferencné
(Gabi néni)

Csillaghegyi Általános Iskola

3.c osztály

Nagy Ferencné
(Gabi néni)

Nőtincs Általános Iskola

1. osztály

Pintér Nóra

Nőtincs Általános Iskola

3. osztály

Pintér Nóra

Nőtincs Általános Iskola

4. osztály

Pintér Nóra

Nőtincs Általános Iskola

5. osztály

Pintér Nóra

Nőtincs Általános Iskola

7. osztály

Pintér Nóra

Nőtincs Általános Iskola

8. osztály

Pintér Nóra

Ócsa Általános Iskola

1. osztály

Anikó


2018. 05. 15.

Frissítve: 2018.05.15 12:47